Jak ujędrnić skórę w kilka tygodni?

Niejedna kobieta marzy o tym, by rozpocząć jakieś działania „naprawcze” swojego organizmu, i już za kilka tygodni na plaży paradując w bikini móc obserwować efekty w postaci zachwyconych męskich spojrzeń. Jak ujędrnić skórę nie oczekując miesiącami lub latami na efekt?

Dieta i ruch

Cellulit to prawdziwa zmora wielu kobiet, bez względu na wiek. Pojawia się on nawet u nastolatek, i niestety jest bardzo często efektem niezdrowej diety połączonej z brakiem ruchu. Jeśli chcesz ujędrnić swoją pupę, koniecznie zacznij od swojej diety. Wyeliminuj to, co niezdrowe, pokochaj sałatki, surówki, koktajle i niegazowaną wodę. Duża ilość błonnika w diecie jest w stanie przyspieszyć Twój metabolizm i tym samym sprawi, że łatwiejsze stanie się również pozbywanie się cellulitu na pośladkach i udach.

Ruch również jest zawsze Twoim sprzymierzeńcem. Jeśli masz pracę siedzącą, koniecznie pokochaj spacery, lub wyrwij się do parku raz dziennie na sesję joggingu. A może zapisz się na fitness? Dla niektórych kobiet ćwiczenia w klubie w towarzystwie innych osób są najlepszym sposobem na zmotywowanie się do codziennej dawki ruchu. Nie ma lepszego sposobu jak ujędrnić skórę poprzez aktywności fizyczną. Tylko wtedy krążenie w tych newralgicznych partiach poprawia się, a tkanka tłuszczowa ma szansę się rozbić.

Zabiegi, które Twoja skóra pokocha

Z biegiem czasu skóra na całym ciele staje się coraz bardziej wiotka. Tak naprawdę nie masz na to większego wpływu, ponieważ w wielu przypadkach stan swojej skóry mamy zapisany w genach – na przykład skłonność do rozstępów. Więc jednym ze sposobów na to jak ujędrnić skórę będą różnego rodzaju zabiegi poprawiające ukrwienie. Codziennie podczas prysznica należy kierować na siebie strumień naprzemiennie ciepłej i zimnej wody i pocierać skórę szorstką rękawicą, by pobudzić krążenie.

Przydadzą się również profesjonalne masaże antycellulitowe, które kobiety uwielbiają. Pozwalają one w kilka tygodni zobaczyć faktyczną różnicę w jakości skóry i poczuć się bardziej zrelaksowaną w kilka chwil. Dobrymi zabiegami na ujędrnienie są również mezoterapia igłowa, karboksyterapia, masaże bańkami chińskimi, czy laser. To właśnie dzięki nowoczesnym urządzeniom kosmetologicznym wiele kobiet może się pozbyć cellulitu, wygładzić i ujędrnić swoją skórę, nawet wtedy gdy wcześniej ich sytuacja wydawała się im beznadziejna. Wbrew pozorom zabiegi takie nie są kosztowne – gabinety, które je wykonują starają się oferować klientkom korzystne pakiety i rabaty, dzięki którym można umówić się od razu na serię zabiegów.