Jak skutecznie poradzić sobie z łysieniem?

Wypadanie włosów na skórze głowy to proces naturalny i zwykle nie powinien być powodem do niepokoju. Niestety, często zdarza się, iż włosy wypadają w nadmiernej ilości, co może prowadzić do łysienia. Wtedy zaczyna być to poważnym problemem, z którym borykają się zwłaszcza mężczyźni. W jaki sposób poradzić sobie z powstającymi zakolami?

Kiedy mamy do czynienia z łysieniem?

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jest to zupełnie naturalny proces wynikający z cyklu życia każdego włosa. Na jego końcu włos po prostu wypada, a na jego miejscu powstaje nowy. Proces ten może być zauważalny jedynie na szczotce czy w odpływie prysznica, gdzie gromadzą się włosy. Takiego ubytku nie zauważymy na skórze naszej głowy.

Problem zaczyna się, jeśli, z jakiegoś powodu, włosy zaczynają nam wypadać w nadmierny sposób, a fryzura ulega przerzedzeniu. U mężczyzn często pojawiają się zakola. Wtedy to koniecznie trzeba udać się do lekarza specjalisty, który zdiagnozuje problem. Przyczyn łysienia może być bardzo wiele, a nierzadko nadmierne wypadanie włosów jest objawem innej, często poważnej choroby. Dlatego też problemu nie należy bagatelizować.

Leczenie łysienia Katowice

Przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę nadmiernego wypadania włosów. Może to być nadmierny stres, zła dieta, czy nieprawidłowa gospodarka hormonalna. Do łysienia prowadzą też nieleczone bądź leczone źle choroby skóry głowy, takie jak łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Leczenie łysienia można rozpocząć, jeśli tylko uda się nam odpowiednio zdiagnozować problem. Wtedy też lekarz specjalista rozpocznie odpowiednią dla nas terapię. Można pomóc sobie także domowymi sposobami, wprowadzając odpowiednią dietę, bogatą w witaminy z grupy B, cynk, krzem oraz kwasy omega 3. Na pewno nie zaszkodzą nam też masaże pobudzające skórę głowy i poprawiające jej ukrwienie. Natomiast lekarz może zalecić nam np. mezoterapię (zabieg pobudzający mieszki włosowe do wzrostu), czy przypisać odpowiednie leki. Ważne jest, by nie bagatelizować problemu, gdyż im szybciej zostanie on wykryty, tym skuteczniejsza będzie terapia.