Nietypowe półkolonie w Tychach dla dzieci w wieku szkolnym

Kiedy ktoś zapyta, z czym kojarzą się półkolonie, to większość udzieli następującej odpowiedzi: z czasem spędzonym na świeżym powietrzu, aktywnością fizyczną itd. Jednak w pewnym mieście na Śląsku młodzież może zapisać się na oryginalne półkolonie Tychy – to miasto mamy na myśli. A na czym polega ta, konkretna forma wypoczynku? Wyjaśniamy!

Nauka z projektowania

Jesteście ciekawi? Tupiecie nogą z niecierpliwości? Zatem pora na szczegóły. Chodzi o półkolonie w Planecie Robotów. To niezwykłe miejsce, gdzie dziecko weźmie udział w arcyciekawych warsztatach. Na przykład pozna tajniki związane z kreatywnym projektowaniem.

Młodzi uczestnicy i uczestniczki odkryją zasady działania nowoczesnych technologii. Nauczą się m.in. robić własną stronę internetową, programować roboty LEGO, tworzyć grafiki, filmiki reklamowe, a także – co bardzo ciekawe – sprawdzą, jak obsługiwać długopis 3D i zaprzyjaźnią się ze Sztuczną Inteligencją. To równie ekscytujące czynności jak granie w gry!

Nieco inny Minecraft

A propos gier właśnie, to miejsce, o którym tutaj mowa, oferuje uczestnictwo w zajęciach, na których zapoznają się ze słynnym survivalowo-eksploracyjnym Minceraftem, ale w wersji edukacyjnej. W pierwotnej formie chodziło oczywiście o pozyskiwanie niezbędnych surowców i dbanie o to, aby nasza postać przetrwała.

W przypadku tego Minecrafta niby mechanika rozgrywki wygląda identycznie, ale całość jest specjalnie dostosowana do potrzeb dzisiejszego szkolnictwa. Główna zabawa polega więc na samodzielnym programowaniu blokowym od podstaw (w tzw. języku Scratch), sterowaniu postacią przy pomocy kodu oraz przechodzeniu mapy dotyczącej cyberbezpieczeństwa!

Inne atrakcje

W Planecie Robotów można robić jeszcze szereg innych czynności, które sprawią, że dziecko bardzo dobrze zapamięta te Półkolonie Tychy staną się bowiem miejscem pełnym eksperymentów. Każdy zbuduje np. makietę własnej planety. Co więcej, przeprowadzi chemiczno-fizyczne testy za pomocą dostępnych cieczy nienewtonowskich.

Dzięki powyższym zajęciom, dzieci lepiej zrozumieją otaczający je świat oraz różne zjawiska zachodzące w przyrodzie!