Manicure hybrydowy – na czym polega i czy warto go robić?

Za najczęściej wybieraną metodę stylizacji paznokci uznaje się teraz hybrydy. Lakiery hybrydowe nakładane są w celu uzyskania estetycznie prezentującego się i maksymalnie trwałego manicure’u, który przy dobrym wykonaniu potrafi przetrwać w nienaruszonym stanie nawet do trzech lub czterech tygodni.

Bezpieczeństwo zabiegu

Niektórzy mają jednak wątpliwości co do poziomu bezpieczeństwa hybryd Obawy tyczą się przede wszystkim tego, czy częste poddawanie paznokci i skóry działaniu promieniowania, wysyłanego przez lampy, nie będzie zwiększać ryzyka zachorowania na nowotwór skóry.

Przy prawidłowym korzystaniu z tej usług, czyli wykonywaniu jej średnio raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu oraz używaniu dobrych i sprawdzonych lamp, niewymagających długiego czasu utwardzania, bezpieczeństwo zostaje zachowane na wysokim poziomie.

Sposób wykonywania hybryd

W przeciwieństwie do popularnych niegdyś paznokci żelowych akurat paznokcie hybrydowe wykonuje się na naturalnej płytce. Celem lakierów hybrydowych nie jest więc przedłużenie płytki albo zmiana jej kształtu, dlatego też paznokcie uzyskują tylko i wyłącznie taką formę, jaką może się pochwalić naturalna płytka.

Specjalistyczne lakiery hybrydowe pokrywają płytkę od zewnątrz i zaczynają tworzyć na niej kolejne warstwy, z których każdą utwardza się przez odpowiednią ilość czasu pod lampą UV.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Ogólnie rzecz biorąc na każdy paznokieć trafiają trzy odmiany produktów. Są to kolejno: baza, lakier właściwy w kolorze oraz top coat.

Najpierw używa się bazy, która ma na celu zwiększyć przyczepność płytki i ją wygładzić. W następnym kroku sięga się po kolor, który często jest nakładany nawet w dwóch lub trzech warstwach dla uzyskania pełnego krycia. Manicure wykańcza top coat, który odpowiada za utwardzenie paznokci i utrwalenie uzyskanego stylizacyjnego efektu.

Czas trwania zabiegu

Mimo iż te wszystkie kroki na pierwszy rzut oka mogą wydać się dość czasochłonne, w rzeczywistości zabieg jest stosunkowo krótki i na pewno przeprowadza się go szybciej niżeli stylizację wykonywaną na żelu albo akrylu.

Wprawne dłonie stylistyki błyskawicznie manewrują lakierami hybrydowymi, a perfekcyjny efekt jest uzyskiwany już w przeciągu jednej godziny. W przypadku gdy manicure hybrydowy wykonuje się samemu w domu, zwykle czas zabiegu delikatnie się wydłuża.

Więcej informacji znajdziesz na stronie lakiery hybrydowe.