Uczucie ciężkości w nogach

Uczucie ciężkości w nogach to najczęstszy objaw żylaków. Jeśli często mamy wrażenie, że nasze nogi są ciężkie, to warto udać się do specjalisty, który pomoże w walce z żylakami.

Czynniki wpływające negatywnie na układ krwionośny

Pojawienie się żylaków mówi nam o tym, że nasz układ krwionośny nie działa prawidłowo. Najczęstszą przyczyną żylaków nóg jest siedzący bądź stojący tryb życia. Nieodpowiedni sposób odżywiania również może doprowadzić do nieestetycznie wyglądających żylaków. Tak samo palenie tytoniu oraz spożywanie nadmiernej ilości alkoholu.

Czasami wystarczy zmienić tryb życia, żeby problem z żylakami zniknął. Jednak dzieje się tak tylko w niektórych przypadkach. Przeważnie potrzebne będzie profesjonalne leczenie żył łódź, ponieważ zazwyczaj zwracamy uwagę na żylaki już w zaawansowanym ich stadium.

Kto zajmuje się leczeniem żylaków?

Specjalistą od leczenia żył jest flebolog i to właśnie ten specjalista pomoże nam z żylakami. Nawet jeżeli nie zauważamy na naszym ciele dużych żylaków, to warto sprawdzić czy w okolicy naszego miejsca zamieszkania znajduje się jakaś klinika flebologii łódź. Jeśli mamy taką klinikę na miejscu, to umówmy się na wizytę i wykonajmy wszystkie badania. Wtedy będziemy wiedzieć dokładnie w jakim stanie są nasze żyły i czy będzie nam potrzebne Usuwanie żylaków Łódź.

Kiedy usuwać żylaki?

Tak naprawdę żylaki można dzisiaj usunąć w każdym momencie. Najlepiej jednak zdecydować się na zabieg jak najszybciej. Nie warto czekać aż żylaki będą większe. Oczywiście przed zabiegiem powinniśmy porozmawiać ze specjalistą, który nam wszystko dokładnie powie i przygotuje nas do zabiegu.

W dzisiejszych czasach można bardzo szybko i praktycznie bezboleśnie usunąć żylaki. Do takiego zabiegu nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać i nie jest konieczny pobyt w szpitalu. Po wykonaniu zabiegu pacjent może udać się do swojego domu i wykonywać codzienne obowiązki. Oczywiście czasami pojawi się dyskomfort, ponieważ nawet niewielki zabieg jest ingerencją w nasze ciało i możemy odczuwać niewielki ból. Wiele zależy od umiejscowienia żylaków oraz od ich wielkości.