Klasycznie na jesień

Moda wprawdzie się zmienia, jednak odzież damska na jesień ma zawsze swoje typowe elementy, które powracają każdego roku, by ponowienie zachwycać. Warto w trakcie zakupów wybrać kilka klasycznych ubrań, które pozostaną w szafie na lata, a tym samym zaoszczędzą kłopotu wyboru nowych ciuchów w przyszłym roku.

Kolory

Wybierając klasyczne ubrania na jesień warto zwrócić uwagę na ponadczasowość pewnych barw i ich powracanie co roku. Czerń i biel to typowe kolory, które są modne niezależnie od sezonu i zawsze wyglądają dobrze, więc najłatwiej z nich skomponować garderobę. By jednak szafa nie była zbyt nudna warto wybierać także spośród cieplejszych barw, które są typowe dla jesieni – żółci, czerwieni i pomarańczy. Te barwo mają mnóstwo odcieni, więc odzież damską na jesień łatwo dopasować do typu swojej urody – wystarczy wybrać ten odcień, w którym najbardziej nam do twarzy. Jesienią za to nie warto wybierać szarych ubrań – choć ten kolor też wydaje się klasyczny, to jednak jest dość smutny i ponury, a jesienne dni, szczególnie pod koniec października i w listopadzie, warto ożywić przyjemniejszymi barwami.

Dzianina, wełna

Wybierając odzież damską na jesień warto także zwracać uwagę na tkaniny. Dzianinowe swetry, sukienki i kardigany ciepło otulą ciało w coraz chłodniejsze dni, a przy tym będą doskonale wyglądały. Ich noszenie może się przeciągnąć na zimę, kiedy to także zapewnią ciepło mimo dużych mrozów. Swetry najlepiej wybierać z włókien naturalnych, ponieważ syntetyki nie grzeją w odpowiedni sposób, a fakt, że nie przepuszczają powietrza może zwiększać potliwość. Poza tym ubrania z akrylu po prostu szybciej się niszczą, a w trakcie prania do wody dostaje się mikroplastik – te ubrania nie służą ani noszącemu, ani środowisku.

Płaszcze

Trudno wyobrazić sobie jesień bez noszenia płaszczy i nic dziwnego – wraz z nią nadchodzi zimno oraz mgły i słoty. W każdej szafie wśród odzieży damskiej na jesień powinien się w takim razie znaleźć ciepły i nieprzemakalny pałasz. Najlepiej, by miał neutralne kolory – beże, czernie, ewentualnie szarości, ponieważ będzie pasował do każdej okazji i stylizacji. Trzeba też zwrócić uwagę, by szybko sechł – nikt nie chce wychodząc z pracy zakładać płaszcza mokrego po porannym deszczu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.