Kraków – stolica uśmiechu

Dzisiaj zdecydowanie coraz więcej osób dba o stan swojego uzębienia – szczególnie zaś w większych miastach takich jak Kraków. Czasem jednak niestety,na skutek różnych wydarzeń losowych, tracimy całe uzębienie albo pojedynczy ząb czy zęby. Co wtedy można zrobić?

Implanty zębów Kraków- doskonałe rozwiązanie

!

Warto wówczas rozważyć zastosowanie implantów Kraków. Co to dokładniej jest? Otóż implanty zębów Kraków mają jak najdokładniej odwzorowywać stracony ząb. W związku z tym przypominają go przede wszystkim wyglądem- mocny trzpień z tytanu imitujący korzenie oraz korona zęba ze specjalnego materiału. Co więcej jednak – doskonale spełniają również funkcje zębów!

Zalety implantów Kraków

Jakie dokładniej zalety posiadają takie implanty Kraków? Przede wszystkim, no właśnie, doskonale imitują ząb zarówno pod jego kątem funkcjonalnym jak i estetycznym. A zatem implanty pięknie dopasowują się do uzębienia zarówno barwą jak i kształtem wdzięcznie wypełniając powstałą lukę. Dalej takie implanty zębów Kraków ładnie kształtują rysy twarzy. Warto dodać, że implanty Kraków także świetnie sprawdzają się po prostu jako zęby. Umożliwiają sprawne gryzienie i żucie, nie odpadają w przeciwieństwie do tańszych protez. Niestety jednak założenie implantów Kraków jest nieco droższe.

Protezy na implantach – inny pomysł!

Co jednak zrobić, kiedy tracimy kilka zębów albo w ogóle całe uzębienie? Wówczas wiadomo, że założenie kilku takich implantów raz że kosztuje, a dodatkowo często niestety nie jest to możliwe. Natomiast proteza na implantach cena Kraków przede wszystkim jest niższa niż wielu pojedynczych implantów. Co więcej czasem stanowi całkiem praktyczne i wygodne rozwiązanie. Generalnie w takiej protezie także mocowane są specjalne trzpienie w dziąsłach, jednak zamiast implantów mamy po prostu łuk sztucznych zębów – jak w protezie- niejako dokręcany do dziąseł. Oczywiście taka proteza na implantach cena Kraków jest wyższa niż standardowej protezy niemniej jednak tutaj w zamian otrzymujemy znacznie i nieporównywalnie wyższą jakość. Przede wszystkim takie protezy na implantach charakteryzują się wysoką estetyką. Co więcej umożliwiają one komfortowe spożywanie pokarmów. Nie trzeba także ich na noc wykładać.

Implanty i protezy na implantach – ważne informacje

Na koniec jednak warto zaznaczyć, że niestety nie zawsze da się założyć profesjonalne i wygodne implanty tudzież protezy na implantach. Chodzi bowiem o to, że czasem u niektórych osób nie pozwalają na to warunki panujące w jamie ustnej np. zagłębione mocno doły zębowe. Kolejną ważną sprawą jest to, że niestety proces zakładania implantu trochę trwa. Chodzi przede wszystkim o to, że na początek należy odpowiednio przygotować dziąsło. Potem dopiero wkładamy trzpień a na koniec koronę. Cały proces może potrwać nawet kilka miesięcy – wszystko przebiega tu dość indywidualnie.