Popularne rodzaje masażu i wpływ na organizm człowieka

Masaż to zabieg, który ma na celu poprawić sprawność fizyczną ale i psychiczną. Stosowane techniki oraz różne style mają swoje znaczenie oraz przynoszą konkretne korzyści. Warto dowiedzieć się paru interesujących szczegółów na temat kilku stylów masażu, aby móc wybrać najlepszy dla siebie.

Masaż klasyczny, relaksacyjny, gorącymi kamieniami

Jednym z najbardziej popularnych stylów masażu jest masaż klasyczny. Jest idealną opcją na pierwsze spotkanie z tym zabiegiem, łączy w sobie różne techniki takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy wibracje. Relaksuje, odpręża, rozluźnia mięśnie, reguluje przepływ krwi. Jest to najczęściej wybierany masaż w Warszawie i innych dużych aglomeracjach.

Masaż relaksacyjny, inaczej odprężający to połączenie delikatnych technik masowania wraz z zastosowaniem olejków eterycznych. Zapachowe olejki są naprawdę ważnym elementem, szczególnie w tym rodzaju masażu, gdyż dodatkowo energetyzują i pobudzają zmysły. Masaż relaksacyjny sprawia, że czujemy się wypoczęci i odprężeni.

Masaż gorącymi kamieniami to łagodna forma masażu, która polega na ułożeniu, w kluczowych punktach ma ciele, gładkich gorących kamieni. Dzięki właściwościom rozgrzanych kamieni mięśnie rozluźniają się, dając odczucie relaksu.

Inne style masażu

Podstawowe rodzaje masażu, jak klasyczny czy relaksacyjny, dostępne są w każdym salonie masażu w Polsce. Nie zapominajmy, że tych rodzajów i metod wykonywania jest dużo więcej. Masaż w Warszawie, taki jak np.: tajski, Shiatsu, tkanek głębokich oraz ciążowy, można zamówić bez większych problemów.

Masaż tajski oraz Shiatsu to znane od wieków metody, aby pobudzić energetyczne ośrodki ciała. Masaż tajski jest najbardziej energetyzujący, pomaga walczy z bólem i chronicznym zmęczeniem. Masaż Shiatsu natomiast to wprost mówiąc uciski palcami. Masażysta stosując tą technikę kieruje się szlakami energii naszego ciała. Te zaawansowane techniki wymagają profesjonalnego podejścia, dlatego warto poszukać dobrego salonu masażu w Warszawie.

Wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne

Poprzez uciskanie i odpowiednie ruchy dłońmi czy uciskanie w konkretnym miejscu można wspomóc terapię i pozbyć się bólu. Rozluźnienie mięśni wpływa na ogólny stan zdrowia. Masaż wpływa korzystnie na układ krążenia, przepływ krwi, a odpowiednio wykonywany stopniowo pomaga przy chorobach żył.

Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, a w dzisiejszych czasach trudno o spokój i harmonię. Właśnie dlatego przy problemach natury psychicznej także warto skorzystać z delikatnych wersji masażu. Pomoże nam odprężyć się i nabrać sił.