Na czym polega przeszczep brody? Sprawdź poradnik

Mężczyźni mający problem z zapuszczeniem bujnej brody nie stoją na przegranej pozycji. Wszystko za sprawą osiągnięć nowoczesnej medycyny estetycznej. Zabieg przeszczepu brody jest coraz bardziej popularny w Polsce. Czy jest on dla każdego? Ile czasu trzeba czekać na efekty? W tym tekście znajdziesz odpowiedzi.

Czy zabieg jest dla każdego?

Zabieg przeszczepu jest dostępny dla większości mężczyzn. Liczba potencjalnych przeciwwskazań do przeszczepu jest bardzo mała. Jedynym poważniejszym warunkiem powodzenia przeszczepu jest odpowiednio duża liczba mieszków włosowych w obszarze dawczym.

Przeszczep brody jest szczególnie polecany osobom, które mają problem z zapuszczeniem naturalnego zarostu. Taka metoda uzupełniania zarostu może być odpowiednia dla mężczyzn z nieregularnym zarostem, którzy chcą uzupełnić problematyczne miejsca.

Jak wygląda zabieg przeszczepu?

Pierwszym etapem jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego z kandydatem do przeszczepu. W trakcie wywiadu lekarz ustala stopień prawdopodobieństwa przeprowadzenia udanego zabiegu. Zależy to głównie od liczby dostępnych mieszków włosowych z tyłu głowy pacjenta.

Sam zabieg przeszczepu brody nie powoduje dużego bólu. Obecnie najczęściej wykorzystywana jest metoda FUE. Polega ona na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego na brodę. Pacjent ma możliwość zaprojektowania kształtu i wyglądu swojego przyszłego zarostu przed przeszczepem.

Dlaczego warto wykonać przeszczep?

Powody, dla których mężczyźni decydują się na wykonanie przeszczepu są różne. Zabieg dostępny jest nie tylko dla mężczyzn mających problem z owłosieniem z powodów zdrowotnych. Przeszczep może być przeprowadzony u każdego mężczyzny, który spełnia kryteria i chce mieć wpływ na swój wizerunek.

Bujny zarost jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wizerunek mężczyzny. Wypielęgnowana broda może zwiększać pewność siebie i przyciągnąć uwagę płci przeciwnej. Warto więc rozważyć przeprowadzenie przeszczepu brody po to, żeby poczuć się lepiej.