Vintage, boho czy hippie – jaką suknię wybrać na nietypowy ślub?

Vintage, boho i hippie — na pewno spotkałaś się z tymi określeniami, szukając wymarzonej sukni ślubnej na stronie https://www.agnesfashiongroup.pl/. Jesteś pewna siebie, blisko natury i nie marzysz o tradycyjnym ślubie? W takim razie suknia ślubna vintage w stylu boho lub hippie będzie idealnym wyborem.

Suknie ślubne w stylu vintage

Angielski termin vintage dosłownie oznacza „staromodny”, „stary” lub „klasyczny”. Jako styl w modzie, vintage można określić jako „modowa podróż w czasie”. Połyskujące cekiny, frędzelki, błyszczący jedwab, halki i rozkloszowane spódnice, suknie płaszczowe, koronki – suknie ślubne w stylu vintage przywracają urok minionych epok. Kreacje vintage, biżuteria i dodatki inspirowane są latami 1920 -1970.

Styl vintage pojawił się w Anglii w latach 90. jako ruch przeciwny do trendu postępu technologicznego. Modę vintage upodobali sobie szczególnie młodzi ludzie. Kiedy Julia Roberts włożyła 20-letnią sukienkę od Valentino na rozdanie Oscarów w 2001 roku, moda vintage stała się społecznie akceptowalna.

Suknie ślubne (duży wybór sukni na stronie https://www.agnesfashiongroup.pl/) w stylu vintage są obecnie integralną częścią asortymentu renomowanych kolekcji. Krój sukni ślubnej vintage zawsze zależy od epoki, która inspiruje projektanta.

Suknie ślubne boho

„Boho” pochodzi od francuskiego słowa „Bohémian”. Jako styl mody, boho pojawił się po raz pierwszy w Londynie na początku lat 90. Jedną z najbardziej znanych ikon stylu boho jest aktorka i projektantka mody Sienna Miller.

Mieszanka stylu etno, hipisowskiego i cygańskiego inspiruje fantastycznie kobiecymi, sięgającymi przeważnie do ziemi sukienkami wykonanymi z lekkich, lejących, zwiewnych tkanin z dużą ilością koronki. Suknie ślubne w stylu boho charakteryzują się niezwykłymi haftami, frędzlami, szydełkowanymi koronkami, tiulem. Mają zazwyczaj rozszerzane rękawy lub asymetryczne detale, ramiączka typu spaghetti, wycięte dekolty na plecach.

Suknie ślubne w stylu hippie

Termin „hippie” pochodzi od angielskiego wyrażenia „hip”, które określa ludzi i trendy dalekie od głównego nurtu. W USA termin „hipisi” powstał dla zwolenników alternatywnego ruchu młodzieżowego lat 60.

Hipisowski styl ruchu flower power istnieje od lat 60. i 70. XX wieku. Styl ubioru wykraczający poza panującą modę jest kolorowy i pomysłowy. Długie rozkloszowane spódnice, rozszerzane spodnie, szydełkowane kamizelki, tuniki, skórzane sandały, opaski na głowę i kwiatowe wieńce to cechy charakterystyczne mody hipisowskiej.

Dziś styl hipisowski od dawna jest społecznie akceptowalny, a wiele elementów na stałe zadomowiło się w modzie. Ślub w hippisowskiej sukni ślubnej to prawdziwy krzyk mody – zwiewne, swobodne sukienki są integralną częścią wielu kolekcji mody ślubnej.