Usuwanie rozstępów domowymi sposobami

Od lat używasz różnorodnych kosmetyków na rozstępy, ale odnosisz wrażenie, że stan twojej skóry w ogóle się nie zmienia? Być może przyczyna twojego problemu nie leży wcale w pielęgnacji, ale gdzieś indziej. Usuwanie rozstępów zapewni ci najlepsze rezultaty, jeżeli uwzględnisz w nim kilka różnych metod leczenia.

Pierwszy etap – nawilżanie i natłuszczanie

Rozstępy mają kilka charakterystycznych stadiów rozwoju. Pierwszym z nich jest stan zapalny, który objawia się ich czerwonym bądź fioletowym odcieniem. Na tym etapie powinnaś używać przede wszystkim preparatów przeciwzapalnych. Kup je w aptece i korzystaj z nich codziennie.

Jednocześnie powinnaś też zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry. Używaj do tego celu zwykłej oliwki lub mleczka o dobrym naturalnym składzie. Smaruj skórę po każdej kąpieli, aby szybciej doprowadzić do rozjaśnienia rozstępów. Staną się one wtedy mniej widoczne.

Drugi etap – profesjonalne usuwanie rozstępów w gabinecie

Gdy rozstępy wejdą już w drugą fazę, czyli staną się jasne, niemalże białe, domowe metody okażą się już na nie nieskuteczne. W takim przypadku powinnaś skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Bywa i tak, że nawet one nie usuwają rozstępów w stu procentach, ale zdecydowanie zmniejszają ich widoczność.

Jednym z lepiej działających zabiegów pod tym względem jest laserowe likwidowanie rozstępów, przeprowadzane przy użyciu specjalistycznego lasera frakcyjnego. To urządzenie, emitując światło o odpowiednich falach, rozbija powierzchnię skóry, dzięki czemu później na nowo ona odrasta, a jej powierzchnia staje się gładka.

Trzeci etap – zapobieganie kolejnym rozstępom

Nawet jeśli za sprawą laserowego usuwania rozstępów pozbędziesz się uciążliwych zmian skórnych, tuż po zabiegu powinnaś od razu zacząć działać profilaktycznie, aby nie dopuścić do ponownego pojawienia się problemu. Istnieje kilka praktycznych sposobów na to, by zapewnić sobie piękny i młody wygląd skóry. Oto te najlepsze.

Staraj się brać naprzemienne zimne i ciepłe prysznice – niska temperatura wody zadziała na skórę ujędrniająco. Zainwestuj też w specjalną szczotkę do masażu ciała. Masuj nią newralgiczne partie skóry przed każdą kąpielą, a po umyciu się smaruj skórę balsamami bądź kremami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.