Zapomnij o tradycyjnych niciach chirurgicznych! Biodegradowalne są lepsze!

Operacje są niezbędne w życiu wielu osób i są często jedynym wyjściem w wielu sytuacjach. Chirurgia jest skomplikowanym i precyzyjnym zabiegiem, w którym nici są używane do zszywania skóry pacjenta po zabiegu. Dotychczas używane nici chirurgiczne są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, co oznacza, że ciało pacjenta musi je usunąć po zabiegu. Biodegradowalne nici chirurgiczne są nowym i innowacyjnym produktem na rynku, które mogą zrewolucjonizować sposób wykonywania operacji.

Nici jako fundament korekcji zranień

Nici są jednym z najważniejszych narzędzi w procesie szycia ran, zranień i zabezpieczania tkanek podczas operacji. Są one wykonane z bardzo trwałego materiału, który jest w stanie wytrzymać ogromną siłę, a jednocześnie zapewnić elastyczność i wytrzymałość. Stanowią one również doskonałą podstawę do korekcji zranień, ponieważ umożliwiają wykończenie i zabezpieczenie rany.

Po zabiegu szycia nici są zazwyczaj przymocowane do tkanek, aby zapobiec krwawieniu lub odpływowi płynu. Nici są również stosowane w celu zapobiegania infekcjom i pomagają w zmniejszeniu obrzęków. Nici są również stosowane do wzmacniania złamanych kości i łączenia tkanek. Z tego powodu ważne jest, aby stosować odpowiednie nici i umieć je prawidłowo używać.

Nowe możliwości: biodegradowalne nici chirurgiczne

Od zawsze w medycynie używano nici chirurgicznych do łączenia uszkodzonych tkanek, ale jest to tylko część całego procesu gojenia. Zwykle po operacji pacjent musiał zostać w szpitalu, aby doktorzy mogli usunąć nici. Teraz, dzięki nowemu odkryciu, biodegradowalnych nici chirurgicznych, wszystko to można zautomatyzować.

Biodegradowalne nici chirurgiczne są wykonane z polimerów, które są obecne w naszym ciele. Dzięki temu po zszyciu ran, nici stają się częścią ciała, a ich degradacja następuje w ciągu kilku miesięcy. Nie ma potrzeby usuwania ich ręcznie, ponieważ stają się one częścią organizmu. Nici chirurgiczne rozpadają się na proste cząsteczki, które są wchłaniane przez organizm, pozostawiając go całkowicie zdrowym.