Jak wybrać funkcjonalne i trwałe rękawiczki ochronne?

Dobre rękawiczki ochronne są elastyczne, nie wywołują uczuleń oraz świetnie przylegają do ciała, umożliwiając wykonywanie precyzyjnej pracy. Jak wybrać rękawiczki, które będą najbardziej funkcjonalne i jednocześnie wytrzymałe?

Rękawiczki hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Rekawiczki hybrydowe wykonane są z kauczuku syntetycznego. Jest to surowiec sztuczny, ale w przeciwieństwie do lateksu oraz winylu w 100% ulega biodegradacji i może zostać wykorzystany do recyclingu. Jest to bardzo ważne dla osób, które dbają nie tylko o swój komfort, ale również o środowisko naturalne.

Rękawiczki, które używane są do pracy, muszą być wygodne. Rękawiczki hybrydowe są elastyczne. Idealnie dopasowują się do ręki, dzięki czemu można je bez problemu założyć, a następnie zdjąć.

W rękawiczkach hybrydowych nie ma konieczności używania talku, który często występuje w innych rodzajach rękawiczek. To również jest rozwiązanie, które zwiększa komfort użytkowania.

Zakup rękawiczek do firmy to często spory wydatek. Zakup rękawiczek, które szybko się niszczą, staje się jeszcze bardziej kosztowny. Warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Rękawiczki hybrydowe są odporne na działanie tłuszczów, paliw czy smarów. Jednocześnie są wytrzymałe na działanie promieni UV.

Zastosowanie rękawiczek hybrydowych

Rękawiczki ochronne używane są w wielu zawodach. Niezbędne są w służbie zdrowia, gdzie ważne jest zachowanie najwyższych standardów higienicznych. Warto pamiętać, że również przemysł kosmetyczny musi korzystać z rękawiczek. Kosmetyczki czy fryzjerki również muszą zachować ostrożność w pracy.

Rękawiczki hybrydowe posiadają atesty, które zezwalają na wykorzystywanie ich w przemyśle spożywczym. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w piekarniach, cukierniach, sklepach mięsnych lub rybnych.

Rękawiczki hybrydowe idealnie dopasowują się do dłoni, dlatego można ich używać również w pracach, które wymagają dużej sprawności manualnej. Docenili to również pracownicy branży IT, którzy również często z nich korzystają.

Rękawiczki hybrydowe zabezpieczą również osoby, które zajmują się szeroko pojętymi pracami związanymi z przygotowaniem posiłków. Sprawdzają się w hotelach, restauracjach, barach czy firmach kateringowych.

Rękawiczki hybrydowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar