Żel jednofazowy do paznokci

Kiedy mamy problem z zapuszczeniem własnych paznokci, a szykuje nam się jakaś ważna uroczystość i pragniemy cieszyć się pięknymi, długimi i zadbanymi paznokciami to zazwyczaj szukamy produktów, które nam to zadanie ułatwią. Zrobienie paznokci u kosmetyczki rozwiązuje szukanie odpowiednich preparatów na własną rękę, jednak możemy nauczyć się tej sztuki samodzielnie.

Charakterystyka żelu jednofazowego do paznokci

Żel do paznokci dla osoby początkującej powinien być przede wszystkim średnio gęsty. Zyskujemy nad nim większą kontrolę i zdecydowanie łatwiej go nałożyć. Taką cechę posiada właśnie żel jednofazowy.

Główną cechą tego żelu jest przede wszystkim fakt, że możemy nim zbudować każdą warstwę potrzebną do przedłużenia paznokcia, bez konieczności kupowania innych rodzajów żeli takich jak np. żel podkładowy czy wykańczający. Jest to dobra wiadomość dla osób początkujących, które tak naprawdę nie wiedzą, czy będą kiedykolwiek później powtórnie będą same swoje paznokcie przedłużać.

Jak nakładać żel jednofazowy do paznokci?

Żel do paznokci, który określony jest jako jednofazowy posiada wszystkie cechy innych żeli. Dokładnie tak jak żel podkładowy zapewnia nam doskonałą przyczepność, ma cechy budujące korpus paznokcia, tak jak popularny rodzaj żelu Builder i zapewnia połysk, tak jak żel wykańczający. Posiadając żel jednofazowy nie mamy już konieczności kupowania innych rodzajów.

Paznokcia przemywamy cleanerem. Następnie nakładamy primer, aby odkwasić naszą płytkę przez co zwiększamy jej przyczepność. Kolejny krok to nałożenie żelu. Pierwsza warstwa podkładowa powinna być minimalna. Kolejna budująca to najgrubsza z warstw i właśnie w tym kroku budujemy korpus paznokcia, czyli długość i potencjalny kształt. Następnie ostatnia nawierzchniowa warstwa, która zapewni nam połysk.

Kilka ważnych kroków przed nałożeniem żelu

Żel do paznokci umożliwia nam wykonanie długich paznokci, jednak musimy przygotować odpowiednio naszą płytkę. To kluczowe kroki zapewniające powodzenie zabiegu.

Na początek musimy dokładnie usunąć skórki wokół naszej płytki, aby nie zalać ich żelem. Możemy posłużyć się cążkami do skórek albo preparatami do ich usunięcia i zmiękczenia. Kolejny i najważniejszy krok to zmatowienie naszej płytki delikatną polerką. Wykonanie tych kroków pozwoli nam dłużej cieszyć się długimi paznokciami.