Wybór technik masażu

Podstawy masażu relaksacyjnego, niezależnie od wybranej techniki- są podobne. Czerpie on bowiem z głównych założeń klasycznego masażu. Poszukując sposobu na odprężenie i ,,docenienie” zmęczonego ciała, można wybierać spośród wielu dostępnych technik. Warto poznać najpopularniejsze sposoby na masaż relaksacyjny, aby dokonać właściwego wyboru.

Masaż Ma- uri

Odbywa się on w przytulnym miejscu, pełnym delikatnych zapachów oraz spokojnych melodii polinezyjskich. Masaż w ramach tej techniki wykonywany jest za pomocą mięśni przedramion, a pracę dłoni ułatwia olejek.Podczas masażu Ma- uri dużo uwagi poświęca się masażowy pleców. W kolejnym kroku przechodzi się do masażu nóg i stóp. Następnie pacjent kładzie się na plecach, dzięki czemu można zająć się głową, twarzą i uszami. Dalej uciskane są ręce, dłonie, klatka piersiowa, brzuch oraz nogi.Masaż relaksacyjny Ma- uri służy zmianie emocji z negatywnych i obciążających na pozytywne, dodające energii. Dlatego niezwykle ważna jest panująca podczas sesji atmosfera zaufania.

Masaż gorącymi kamieniami

Podczas tego masażu, na ciele pacjenta rozlokowuje się podgrzane kamienie. Sposób ich ułożenia wywodzi się z dalekowschodniej teorii czakr. Czakry to punkty na ciele, będące ośrodkiem kanałów energetycznych. Sam zaś masaż polega na przesuwaniu ciepłych kamieni wzdłuż meridianów, tzn. kanałów, przewodzących energię po całym organizmie. Dzięki masażowi relaksacyjnemu z wykorzystaniem gorących kamieni, można uspokoić emocje a także pozytywnie wpłynąć na ogólną odporność organizmu.

Masaż Shiatsu

Ten rodzaj masażu relaksacyjnego wywodzi się ze starożytnych Chin. Ma on za zadanie wprowadzić równowagę do wewnętrznego przepływu energii, zwanej Chi. Masaż Shiatsu odbywa się bez użycia olejków, przy pomocy samych dłoni, łokci, a czasami nawet kolan. Dzięki temu uzyskuje się odpowiedni poziom ucisku kanałów energetycznych, znajdujących się w organizmie. Masaż ten pozwala chronić ciało przed chorobami oraz rozluźnić mięśnie w obrębie odcinka szyjnego.

Masaż czekoladowy

Wykorzystuje on techniki masażu klasycznego, w którym zwykły olejek zastąpiono ciepłym kremem czekoladowym. Ten rodzaj masażu relaksacyjnego pozytywnie wpływa na zmysły i poprawia nastrój. Sam zaś zapach czekolady pobudza produkcję endorfin, a znajdujące się w czekoladzie antyoksydanty, zmniejszają działanie wolnych rodników w organizmie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA