Jakie kosmetyki do twarzy do jakiego typu cery?

Wybór kosmetyków to twarzy to niełatwe zadanie. Asortyment sklepów stale się powiększa, producenci prześcigają się w coraz to nowszych formułach i składnikach swoich produktów. Które kosmetyki będą najlepsze? Jednym z najważniejszych kryteriów zakupu powinno być dopasowanie pielęgnacji do swojego typu skóry.

Jak uzyskać efekt gładkiej, zdrowej skóry?

Na kondycję skóry ma wpływ wiele czynników, od genów, przez dietę, po pielęgnację. Jeśli cera ma być dobrze nawilżona, sprężysta i odporna na uszkodzenia, trzeba zadbać o nią zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.Korzystne działanie, jeśli chodzi o wygląd skóry, ma bazująca na świeżych warzywach i owocach dieta. Warto pamiętać również o zdrowych tłuszczach, orzechach, bogatych w cynk kaszach czy nasionach. Również regularna aktywność fizyczna dobrze wpływa na wygląd cery, ponieważ pobudza krążenie. Bardzo ważnym elementem dbania o cerę jest pielęgnacja. Najlepiej wprowadzić codzienną rutynę, składającą się z dokładnego oczyszczania cery z zanieczyszczeń, nawilżania i odżywiania jej.

Typ cery a rodzaj pielęgnacji

Pielęgnacja musi być regularna, starannie wykonywana, jednak poza tym – różna w zależności od typu cery, wieku kobiety, problemów dermatologicznych, z którymi się zmaga. Wybierając kosmetyki do twarzy, zawsze należy zwracać uwagę na to, do jakiego typu skóry są przeznaczone. Cera sucha wymaga bowiem intensywnego nawilżania i odbudowania uszkodzonej najczęściej warstwy lipidowej. Skóra tłusta, ze skłonnością do błyszczenia powinna być traktowania kosmetykami regulującymi poziom wydzielanego sebum. Skóra trądzikowa potrzebuje oczyszczenia i ograniczenia stanu zapalnego. Skóra atopowa wymaga kosmetyków do twarzy dla osób z alergiami i z silną skłonnością do podrażnień.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując kosmetyki do twarzy?

Poszukując idealnych dla siebie kosmetyków do twarzy, warto też zwrócić uwagę na producenta oraz skład. Ten powinien być prosty, bazujący na naturalnych składnikach, dopasowany do potrzeb skóry. Najlepiej zaufać sprawdzonym markom, polecanym przez przyjaciółkę, siostrę czy mamę. Dobrym pomysłem jest kupowanie kosmetyków do twarzy w zaufanych, współpracujących ze starannie wyselekcjonowanymi producentami drogeriach – czy to stacjonarnych, czy internetowych.

Kosmetyki do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.