Pończochy – must have kobiecej szafy

Każda z nas z pewnością ma w swojej szafie co najmniej kilka par rajstop. Zdecydowanie jednak gorzej u nas z dostępnością ich krótszych kuzynek, a mianowicie pończoch. Warto jednak przekonać się do nich i kupić przynajmniej jedną parę. Nic bowiem nie uczyni nas bardziej seksownymi i pewnymi siebie jak pończochy z pasem. Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Trochę o historii

Pończochy zaczęły być produkowane już na początku minionego stulecia. Bardzo popularne stały się w latach 20. oraz 30. Wtedy jeszcze jednak powstawały z jedwabiu oraz wełny, przez co należały do jednych z droższych elementów garderoby. Pod koniec lat 30. wynaleziony został nylon, który sprawił, że ceny pończoch zmalały, a coraz większa rzesza kobiet mogła cieszyć się ich niepowtarzalnym charakterem. II Wojna Światowa wstrzymała produkcję pończoch, do której powrócono jednak tuż z rokiem 1945. Ceny nylonu nie powróciły już jednak do tych sprzed wojny.

Lata 60 i 70 odrzucały pończochy na rzecz rajstop, jednak to właśnie ten okres przyczynił się do największej popularności tego typu bielizny. Ikony kina przeżywały w tamtym okresie swój najlepszy czas na ekranach i to właśnie w towarzystwie rajstop, o czym świadczą obrazy takie jak: „Piękność dnia”, „Wczoraj, dziś, jutro” czy „Absolwent”. O pończochach zapominano na jakiś czas, by obecnie odkrywać je na nowo, z czego powinnyśmy zdecydowanie skorzystać.

Dlaczego warto mieć pończochy?

Pończochy uznawane są przez mężczyzn za jeden z najbardziej seksownych elementów kobiecej garderoby. Jednak nie dlatego powinnyśmy się w nie zaopatrzyć. Właściwym powodem jest to, że każda z nas z pewnością poczuje się niesamowicie piękna i pewna siebie w takiej kreacji. Daje nam ona bowiem niezwykłą moc oraz przewagę nad mężczyznami. Do najbardziej kuszących modeli zaliczyć trzeba pończochy z paskami, a także pończochy z pasem. Oczywiście, pończochy możemy również śmiało nosić na co dzień, nie tylko w sytuacjach bardziej intymnych i chociaż w tym przypadku zdecydowanie bardziej popularne są modele samonośne, na paski do pończoch również znajdzie się miejsce. Jeżeli jesteśmy fankami pin-upu śmiało możemy pozwolić sobie na kreację, które odsłonią nasze pończochy z paskami. Obecnie możemy dostać je w niemal każdym sklepie z bielizną, podobnie jak paski do pończoch.