Chanca piedra- zioło o wielkiej mocy

Nie od dziś wiadomo, że zioła potrafią mieć wielką moc. Jednym z nich jest chanca piedra, co z hiszpańskiego oznacza „rozbijacz kamieni”. Roślina ta ceniona jest właśnie za pomoc w walce z kamicą, zarówno tą na woreczku żółciowym, jak i nerkową. Co warto wiedzieć o tej roślinie?

Skąd wywodzi się chanca piedra?

Chanca piedra to zioła na kamienie nerkowe od wieków znane w Amazonii. Rośnie niemal na każdej glebie, ale tylko na dużych wysokościach. Najczęściej można ją spotkać dopiero powyżej 3 000 m n.p.m. w lasach tropikalnych. Poza Ameryką Południową występuje również w Indiach i Chinach.

Chanca piedra jest doceniana od wieków, przede wszystkim w walce z kamieniami nerkowymi. Medycyna ludowa zaleca jednak jej stosowanie w też w innych sytuacjach. Dobrze wpływa na pracę wątroby, radzi sobie z infekcjami bakteryjnymi i problemami z układem moczowym, nie tylko w zakresie kamicy. Do tego podobno wspomaga leczenie grypy, gruźlicy, chorób wenerycznych, a nawet wspiera leczenie nowotworów.

Zioła na kamienie nerkowe o wielkiej mocy

Chanca piedra to zioło moczopędne i już z tego powodu mogłoby być uznawane za duże wsparcie przy leczeniu kamicy nerkowej. Przy tym schorzeniu bardzo istotne jest częste płukanie nerek by nie gromadziły się tam złogi, które później przekształcają się w kamienie.

Jednak zaletą chanca pierdra jest również duża zawartość alkaloidów. Są to silne naturalne związki, które działają rozkurczowo i rozluźniająco na mięśnie zarówno w układzie żółciowym, jak i moczowym. Dzięki temu z jednej strony działanie zapobiegające tworzeniu się kamieni jest jeszcze silniejsze. A jeśli te kamienie są już w woreczku żółciowym lub układzie moczowym to chanca piedra wspomaga usuwanie ich z organizmu.

Chanca piedra cena i zastosowanie

Oprócz tego, że chanca piedra stosowana jest w leczeniu kamicy, zaleca się jej stosowanie w wielu innych przypadkach.Jej działanie jest o tyle wszechstronny, że wspomaga leczenie wątroby, pomaga przy problemach z trawieniem, wspiera walkę z cukrzycą i cukrzycą. Zalecana jest także osobom podczas chemioterapii.

Zioła te stosuje się najczęściej w postaci naparu, ale dostępne są też krople i tabletki z jej wyciągiem. Jeżeli chodzi o susz chanca piedra cena wynosi zwykle około 30 złotych za 100 gram. Nieco droższe są zwykle suplementy z wyciągiem z tego zioła.