Kiedy należy skorzystać z pomocy psychologa?

Gorsze samopoczucie czy brak chęci do wykonywania czynności, które dotychczas sprawiały dużo radości to uczucia, które mogą dopaść każdego. Zazwyczaj wystarczy kilka dni odpoczynku i czas na spokojne zrelaksowanie się, aby humor się poprawił. Niestety, niekiedy takie działanie okazuje się niewystarczające. Wówczas warto udać się do psychologa.

Kiedy warto iść do psychologa?

Psycholog na Śląsku to osoba, która może pomóc osobom w różnych sytuacjach. Najczęstszym problemem, z jakim pacjenci się do niego zwracają to chwiejny nastrój. Częste odczuwanie smutku czy lęku, a także duża zmienność nastrojów, na przykład ze smutku do euforii, może oznaczać zaburzenia, z którymi warto udać się do specjalisty.

Zwrócenie się po pomoc do psychologa na Śląsku warto wziąć pod uwagę również w przypadku długotrwałych problemów ze skupieniem się, które uniemożliwiają wykonywanie obowiązków zawodowych. Kłopoty z kontaktami z ludźmi czy skupieniem się na robieniu rzeczy, które dotychczas nie sprawiały problemów prawdopodobnie mają podłoże w psychice. Dobry specjalista pomoże w ustaleniu ich źródła oraz zaproponuje konkretną pomoc w ich rozwiązaniu.

Zaburzenia podstawowych potrzeb

Osoby borykające się z bezsennością często uważają, że przyczyną mogą być przejściowe problemy w pracy czy na przykład aura za oknem. Jeśli jednak problem trwa od kilku tygodni, jego przyczyna może być bardziej złożona i leżeć w psychice. W takim przypadku warto rozważyć wizytę u psychologa na Śląsku.

Uwagę powinny zwrócić również problemy z łaknieniem. Mogą one przybierać skrajne formy, możliwe jest odczuwanie jadłowstrętu, ale także nadmiernego apetytu. Jeśli zaburzenia łaknienia są długotrwałe to ich przyczyna również może leżeć w psychice.

W czym może pomóc psycholog?

Podczas wizyty psycholog na Śląsku uważnie słucha tego co pacjent ma do powiedzenia. Jego zadaniem jest diagnozowanie problemu oraz pomoc w jego rozwiązaniu. Dobry psycholog podpowiada również, w jaki sposób można sobie radzić z codziennym stresem wynikającym z problemami życia codziennego.

Regularne wizyty u psychologa na Śląsku bardzo często pozwalają na nabywanie umiejętności, które są przydatne w życiu prywatnym oraz zawodowym, mowa między innymi o asertywności czy umiejętnościach społecznych. Psycholog może wskazać również sposoby na rozwiązanie trudnej sytuacji, w której znalazł się pacjent. Co ważne, takiej pomocy nie uzyska się podczas wizyt u psychoterapeuty, którego często myli się z psychologiem, ponieważ jego zadanie polega na pomaganiu pacjentowi w samodzielnym wymyślaniu rozwiązań problemów.