Nici chirurgiczne to materiały medyczne obecne wszędzie tam, gdzie następuje potrzeba zszycia ran czy wyleczenia urazu wewnętrznego. Są zatem bardzo potrzebne i powinny spełniać odpowiednie wymagania i standardy jakości.
Nić chirurgiczna sklep – o czym warto pamiętać?
Przy zakupie nici chirurgicznych trzeba pamiętać, że muszą być one odpowiednio dobrane do zabiegu medycznego. Wykorzystywane do szycia igły mają odpowiednie rozmiary, do których pasuje konkretna grubość nici. Te parametry mają znaczenie również dla komfortu pacjenta. Jeśli to możliwe, warto wybierać takie nici, które nie pozostawią brzydkich i widocznych blizn. Nić chirurgiczna stanowi podstawowy element wyposażenia placówek medycznych, dlatego warto postawić na ich jakość. Do wyboru są takie wykonane z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych. W zależności od zabiegu, jaki będzie przeprowadzany, personel lekarski wybierze opcję idealną dla pacjenta.
Zastosowanie nici chirurgicznych
Nici chirurgiczne służą do zaopatrywania ran. W przypadku przerwania ciągłości skóry lub urazu wewnętrznego mają za zadanie utrzymać tkanki blisko siebie. Im lepiej dobrane rozmiary nici tym efekt szycia jest bardziej estetyczny. Nici wchłanialne, czyli takie, które samoistnie rozpuszczają się w organizmie, używane są często używane podczas czynności położniczych lub w czasie zabiegu przeprowadzanego na narządach wewnętrznych. Zapobiega to ponownej operacji w celu usunięcia szwów. Ważnym parametrem jest czas absorpcji, odpowiednio dobrany do przewidywanego czasu gojenia się rany. Nici niewchłanialne natomiast idealnie sprawdzają się przy tkankach, w których regeneracja uszkodzeń zachodzi powoli. Służą one do łączenia tętnic i do zabiegów, w których połączenie musi pozostać na stałe w organizmie. Nici chirurgiczne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Pozwalają na trwałe i stabilne zszycie tkanki bez obawy o wystąpienie zakażeń. Są to produkty medyczne poddane wcześniejszemu procesowi sterylizacji.
Szeroki wybór nici sprawia, że możliwy jest dobór optymalnych parametrów do konkretnego zabiegu medycznego. Są one giętkie, a więc łatwo się nimi pracuje. Są niezwykle wytrzymałe, zatem potrafią utrzymać brzegi rany w niezmienionym stanie i przyspieszają proces gojenia.