Intuicyjna regulacja pozycji pacjenta to jedna z funkcji, w jaką może być wyposażony fotel podologiczny. Jest to na pewno zdecydowany komfort, który wpływa na jakość pracy każdego podologa. Nowoczesne fotele podologiczne mogą posiadać jeszcze inne wyjątkowe funkcje, które odmienią design całego gabinetu oraz wpłyną na jakość wykonywanych zabiegów.
Czym kierować się przy wyborze fotela podologicznego?
Zawsze warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Między innymi na to, czy fotel podologiczny ma możliwość regulacji wysokości siedziska i oparcia oraz czy możliwe jest odchylanie podnóżków i podłokietników. Warto sprawdzić także, jakie jest maksymalne obciążenie fotela oraz jego stabilność. Przy wyborze zwraca się również uwagę na jakość tapicerki oraz ogólny kształt fotela. Może posiadać on klasyczny design lub nieco bardziej unikalny, co szczególnie sprawdzi się w stylizowanych gabinetach kosmetycznych. Tapicerka powinna być łatwa do utrzymania w czystości oraz wygodna dla pacjenta – niektóre zabiegi trwają naprawdę długo.
Nowoczesne fotele podologiczne
Ich innowacyjność zazwyczaj polega na elektronicznym i wygodnym ustawianiu wszelkich parametrów i pozycji. Mogą obracać się o 350 stopni, posiadać multifunkcyjne panele sterowania, które umożliwiają programowanie i zapamiętywanie indywidualnie dobranych ustawień, posiadać elektroniczne i hydrauliczne regulacje wysokości oraz nachylenia poszczególnych elementów jak siedzisko, podnóżki i podłokietniki. Niektóre dla wygody pacjenta wyposażone są w poduszkę do wsparcia części lędźwiowej, inne modele można doposażyć w cylindryczne miseczki do stóp oraz tackę higieniczną.
Rodzaj tapicerki
Fotele podologiczne zazwyczaj posiadają skórzaną tapicerkę. Może być ona w jednolitym kolorze lub stanowić połączenie na przykład dwóch kolorów, które będą pasować do ogólnej stylizacji gabinetu podologicznego. Najważniejsze jest jednak, aby tapicerka była odporna na wodę oraz środki dezynfekujące, których używa się przecież bardzo często oraz łatwa do utrzymania w czystości. Można również wybierać w rodzaju jej faktury. Jedne są bardziej delikatne i miękkie, inne bardziej ziarniste i twardsze. Wszystko oczywiście zależy od osobistych preferencji właściciela gabinetu.